Художня культура 9 клас Назаренко 2009

Художня культура: підручн. для 9-го класу

Художня культура 9 клас Назаренко

Видавництво: Харків: Оберіг рік

ISBN: 978-966-8689-14-7

Завантажити

Поняття «культура» пов’язують нерозривно з різними видами діяльності людства – економічним, політичним, релігійним, правовим, художнім, етичним тощо. Воно описує дуже широке коло тлумачень та значень, що не дає змогу виокремити одне конкретне визначення даного поняття, що б змогло повно відобразити його зміст. Тому наукова література склала безліч усіляких визначень стосовно культури, котрі уточнюють та доповнюють одне одного.

Культура у широкому своєму сенсі ( з латинської – виховання, обробка, розвиток, освіта, вшанування тощо) являється сукупністю духовних та матеріальних цінностей, які створило людство протягом усього часу свого існування.

Художня культура є частиною загальнолюдської культури, яка передусім стосується художніх цінностей. Вона може вважатися складовою духовного життя суспільства.

Мистецтво являється основною важливою ланкою художньої культури. Його особливість та відмінність від інших різновидів людської діяльності відображується у тому, що воно віддзеркалює дійсність у вигляді художніх образів. Мистецтво забезпечує людину різнобарвними та різнорівневими знаннями про оточуючий її світ, дає можливість співпереживання та відчуття естетичної насолоди.

Читати підручник Художня культура 9 клас Назаренко онлайн